Формат широкоформатного друку

З самого формулювання "широкоформатний друк", стає зрозуміло, що це друк на матеріалі широкого формату, що набагато відрізняється від звичайних розмірів користувача.

Що таке формат друку?

широкоформатная печать ХарьковФормат друку визначається двома параметрами: шириною та висотою листа. Як правило, ширина і висота залежать один від одного в певній пропорції. Наприклад, формат друку "А" це пропорція висоти до ширини дорівнює 1,41. Таким чином, кожен формат друку має свій стандартизований міжнародний індекс позначення.

Широкоформатний друк та формат друку – не пов'язані поняття

Широкоформатний друк також визначається параметрами "ширина" матеріалу для друку та довжиною рулону, але, на відміну від формату друку, тут не витримуються стандартизовані пропорції щодо співвідношення "висота".

Назвати широкоформатний друк виключно "форматним" не можна, оскільки готовий виріб може мати як стандартний формат так і абсолютно "неформатний" розмір. Що цілком логічно, адже реклами, вивіски, плакати, згідно з різноманітністю дизайнерських рішень, мають абсолютно різні пропорції

Розміри матеріалів для широкоформатного друку

широкоформатний друк ХарківХоча строгих стандартів для широкоформатного друку немає, все ж таки є певні розміри друкованих матеріалів, які найбільш зручні для друку. Таким чином підібрані розміри рулонів, дозволяють максимально продуктивно використовувати всю площу.

Список основних матеріалів для широкоформатного друку зі стандартними розмірами рулонів:

Друк банера: довжина рулону 50 або 100 м, ширина: 1,37 м; 1,6 м; 2,5 м; 3,2 м; 5,2 м

Друк на плівці, що самоклеїться: довжина рулону 50 або 100 м, ширина: 1 м; 1,26 м; 1,4 м; 1,6 м

Друк на просвітному папері "Бекліт": довжина рулону 300 м, ширина 1,27 м. (розмір паперу "Бекліт" обумовлений використанням для сітілайтів, розмір яких 1,2 х1, 8)

Друк на папері Блюбек: довжина рулону 300 м, ширина 1,6 м. Папір Блюбек призначений для обклеювання бігбордів з розмірами 3х6м. Бігборди цим папером обклеюються зі стиковкою матеріалу.

Зазначимо, що друк точно за розміром рулону практично не можливий через притискні ролики принтера, що фіксують матеріал по краях. Розміри валиків коливаються від 30 мм до 70 мм.

 

Широкоформатний друк – роздільна здатність

Позначення роздільної здатності

Роздільна здатність широкоформатного друку позначається в DPI (звучить як ді-пі-ай) скорочено від англ. dots per inch. DPI – це кількість точок на лінійний дюйм, або, більш зрозуміло, кількість мікрокраплинок фарби на один дюйм матеріалу (1 дюйм = 2,54 см).

Так, наприклад, позначення 720*1440 dpi означає , Що на 1 дюйм припадає 720 пікселів по горизонталі і 1440 пікселів по вертикалі.

DPI основний параметр впливає на якість друку. І чим більше точок, тим якісніше та чіткіше зображення, тим реалістичніше та яскравіше виглядає картинка.

 

Розмір краплі головки принтера

широкоформатний друк ХарківРозмір краплі головки принтера, ще один важливий фактор який визначає якість широкоформатного друку. Вимірюється розмір краплі в пкл – в пікалітрах. Чим більший розмір краплі головки принтера, тим більше "зернисте" зображення.

Який розмір краплі голівки використовувати у друку, визначають за призначенням друкованого матеріалу.

Широкоформатний друк вуличної графіки передбачає застосування роздільної здатності друку 180, 360, 520 dpi з розміром краплі 32-54 пкл.

Широкоформатний друк інтер'єрної графіки передбачає роздільну здатність друку 720-1080 dpi з розміром краплі 17-32 пкл.

Широкоформатний друк у фото якості виконується з роздільною здатністю 1440 dpi та розміром краплі від 7 до 17 пкл.

В "ЕкваторПринт" широкоформатний друк виконується згідно з даними залежності дозволу, розміру краплі та призначення друкованого матеріалу. Самоклейка, полотна та папір ситик друкуються як 1440dpi. Банера друкуються як 1440dpi та 1080dpi.